Почитувани, во процес сме на пуштање на нова веб страна. Доколку имате проблеми во процесот на правење нарачка, Ве молиме контактирајте со нас на  070/279-801

  • 0
  • 0
      Вашата кошничка е празна.

Канцелариска столица Смарт ХБ

Шифра: S207
Залиха:
Цена: 12.500,00 мкд
Испорака
Бесплатна достава за нарачки над 3000 мкд.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сподели:

Дополнителни информации:

  Добро да знаете
- Канцелариската столица RFG Smart HB поседува висока потпора
- Канцелариската столица RFG Smart HB има ергономски дизајн
- Канцелариската столица RFG Smart HB е изработена од високо квалитетни материјали

Димензии:

Должина на потпирач за раце300 mm
Должина на седиштето445 mm
Ширина590 mm
Висина1150 - 1270 - 1330 mm
Висина на седиште435 - 555 mm

Боја: црна, сива, сина, зелена, црвена, портокалова, тегет, светло сина
Стил: модерен
Тркала: 5
Макс. издржлива тежина: 120 кг.
Материјал: дамаск

Комбинирај со...
Комбинирајте ја Канцелариската столица RFG Smart HB со бирото AIR со димензии 1800x800x740mm и обезбедете си максмиална удобност доека работите.

Зошто ја сакаме
Фатете го бранот на успехот со канцелариската столица RFG Smart HB. Оваа столица има современ дизајн со ставен акцент на удобноста и приспособливоста. Транспарентниот мрежест потпирач за грб помага да циркулира ладен воздух дури и во најстресните моменти.

Канцелариската столица RFG Smart HB поседува интуитивни контроли кои што овозможуваат лесно прилагодување. Идеаленa за модерна канцеларија, оваa е столица што ги задоволува барањата на било кое динамичното работно место. Оваа столица е комбинација на модерен дизајн, практичност и многу придобивки за вашето тело, ова столче е одличен додаток на канцеларијата.

Еден од најдобрите квалитети е на овој производ е седиштето, изработено од висококвалитетна пена и ткаенина дамаск. Оваа столица е погодна  за да го задржи вашето тело во вистинската положба и ќе ви обезбеди стабилност во текот на целиот денот. За поголема удобност за време на работата, столот има Tilt механизам кој ја елиминира напнатоста во телото и ви овозможува подвижност дури и кога седите.

Моќта на нишање е индивидуална и зависи од тежината врз седиштето, а доколку не сте љубител на механизмот за лулање, можете да ја заклучите положбата на столот според вашите преференции. Благодарение на лумбарниот облик на потпирачот за грб, столчето ја следи секоја кривина на рбетот, помагајќи му на телото да ја намали напнатоста и заморот и да ја одржи вашта енергијата во текот на целиот ден. Додека пак, фиксираните полиуретански потпирачи за раце обезбедуваат целосна слобода на движење и удобност додека работите.