Канцелариска столица Labor
- Табуретка во црна кожа- Гасен механизам/амортизер- Полипропеленова основа- Макс. тежина до 120 кг...
3,600.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Канцелариска столица Hocker 1991
- табуретка во црна кожа - гасен механизам - полипропиленова основа - препорачлива тежина на кори..
3,900.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Канцелариска столица Golf lx c
- канцелариски стол со висока потпирачка - регулирање на височината на столот - регулирање на висо..
5,040.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Топка за седење Ergo Cosy
Прилагодливата топка за седење на Leitz,  Ergo Cosy го поттикнува движењето на грбот и мускулит..
5,080.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Канцелариска столица Megane lx
- канцелариски стол со висока потпирачка - регулирање на височината на столот - регулирање на висо..
5,400.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Работен стол EDDY
» Ергономско седиште и потпирач за грб, тапациран со текстил дамаск. » Фиксни пластични ..
6,435.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Канцелариска столица Rony Steel
- Широка и удобна седалка тапацирана со висококвалитетна црна еко кожа класа S- Анатомска мрежеста п..
6,720.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Работна столица Siena W
» Фиксни потпирачи за раце. » Прилагодување на силата на лулање. » Непречено прилагодување на ви..
7,000.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Канцелариска столица Rex7040
- Практичен и современ модел со модерна визија - Здрава текстилна мрежа со висока отпорност чија ..
7,080.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Директорска столица Monti HB, тапациран, со еко кожа и мрежа
Комфорна висока подршка на грбот која е изработена од мрежа.Стабилна хромирана основа со 5 тркалца...
7,410.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Директорски стол MEGA
» Директорски стол со tilt механизам.» Ергономско седиште и потпирач за грб, тапациран со еко-кожа..
7,900.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
РАБОТНИ СТОЛИЦИ TWIST
» Седиште направено од повеќеслојно дрво тапацирано со високо-квалитетна еко кожа. » Прилагодлив..
8,000.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Канцелариска столица 1140 Asyn
- Работен стол со средно висока потпирачка- ASYN – асинхрон механизам за независно регулирање на аго..
8,280.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Канцелариска столица Nor 1290
- високо квалитетна полиуретанова седалка и потпирачка - полипропиленова основа - гасен механизам ..
8,340.00 ден
 • cartcart
 • wishlistwishlist
 • previewpreview
Прикажани 1 до 15 од вкупно 105 (7 страници)

Столици работни

Канцелариските столови се имаат сменето со текот на времето. Денес имаме голем број на канцелариски столови и ергономски столови за во канцеларија кои нудат максимален комфорт.

Ергономски канцелариски стол е стол кој е дизајниран да се прилагодува на човеково тело, овозможувајќи правилна положба и подобрено држење на телото зголемувајќи го комфорот за време на долги работни часови. Одкако столици за во канцеларија завземаат важна улога во нашиот живот и повеќе од важно е да избереме таква што ќе ни овозможи најголема удобност. Ова се 3 бенефити од избирање на ергономски столици за во канцеларија:

1.Зголемена продуктивност - Седење во неудобен стол може да предизвика болки во грбот, константо барајќи удбна позиција за седење со што ви се нарушува концентрацијата.
Ергономски канцелариски стол кој се прилагодува на твоето тело ќе направи да се чувствувате опушетено и фокусирано на работата.

2.Подобрено држење на телото и болки во грбот - Седењето во наведната позиција долг период од денот ќе предизвика напнатост на мускулите и лигаментите во пределот на грбот со што ќе резултираат големи болки во грбот. Со удобен ергономски канцелариски стол ќе му овозможите на вашето тело да се прилагоди на ергономска положба на тело.

3.Намален ризик врз здравјето - претходно споменавме како седењето е лошо за вас исто како и пушењето и дека има слични негативни ефекти врз вашето тело. Неудобна положба на седење ефектира со намалена циркулација на крвта што предизвикува згрутчување на крвта